Google Workspace добива голема надградба за да се натпреварува со Microsoft 365

Google Workspace добива голема надградба за да се натпреварува со Microsoft 365

Ако одложивте надградба на платен план за Google Workspace, имате среќа затоа што Google објави дека Workspace сега е достапен за сите корисници. Од денес, секој што има сметка на Google ќе има пристап до искуството ...
Движете се над Intel, новиот Razer Blade 14 конечно се напојува со AMD Ryzen

Движете се над Intel, новиот Razer Blade 14 конечно се напојува со AMD Ryzen

Во последниве години, како AMD доби популарност и перформанси, се прашувавме кога неговите процесори ќе завршат во највисоките лаптопи за игри, а на Е3 2021, тоа е токму она што се случи со Razer Blade 14. ..
Потврден DLC на Resident Evil Village, одг: Мултиплеер за стихови има датум на објавување

Потврден DLC на Resident Evil Village, одг: Мултиплеер за стихови има датум на објавување

Resident: Evil Village ќе добие DLC, потврди Capcom. Веста беше откриена за време на презентацијата на Capcom на Е3 2021, каде издавачот потврди дека работат на DLC за Village, иако што ќе повлече оваа дополнителна содржина, или кога ќе ја добиеме ...
Google Workspace добива долгоочекувано безбедносно ажурирање

Google Workspace добива долгоочекувано безбедносно ажурирање

Google Workspace, пакетот за продуктивност и соработка на компанијата, е подготвен да добие нова функционалност за криптирање од страната на клиентот, што се очекува да ја зголеми безбедноста за клиентите од сите големини. Рекламата е една од ретките ...
Samsung се шпекулира дека ќе го намали Galaxy S22 и ќе заштеди најдобар екран и стакло за S22 Ultra

Samsung се шпекулира дека ќе го намали Galaxy S22 и ќе заштеди најдобар екран и стакло за S22 Ultra

Според евентуалниот инсајдер на Samsung, екраните на Samsung Galaxy S22 и S22 Plus ќе се намалат во споредба со Galaxy S21, додека Galaxy S22 Ultra ќе биде нешто повисок од претходникот. Производителот на Twitter Маури QHD доби големини на ...
Apple Watch 6 добива масивна цена од 70 евра пред денот на премиерот на Амазон

Apple Watch 6 добива масивна цена од 70 евра пред денот на премиерот на Амазон

Амазонскиот премиер ден е скоро овде (поточно една недела), и ако барате да постигнете договор пред дводневниот настан, тогаш имате среќа. Во моментов, Амазон го има најпродаваниот Apple Watch 6 за 329 евра (наспроти 399 евра). Тоа е попуст на ...
AMD Zen 4 Epyc процесорот може да биде епско чудовиште со 128 јадра и 256 нишки

AMD Zen 4 Epyc процесорот може да биде епско чудовиште со 128 јадра и 256 нишки

Следната генерација на AMD Zen 4 Epyc процесори може да има до 128 јадра и 256 нишки во еден сокет на процесорот, што е двојно повеќе од постојните Zen 3 Epyc процесори. AMD Zen 4 е следниот голем преглед на ...
Microsoft Edge добива уште поприватен режим на прелистување

Microsoft Edge добива уште поприватен режим на прелистување

„Мајкрософт“ го прави приватното прелистување уште посигурно на „Еџ“ со додавање на технологијата за контрола на проток на Интел (CET) на својот прелистувач. Оваа безбедносна карактеристика, која е поддржана од процесорите на Intel 11-та генерација или AMD Zen 3, ...
Предвремената продажба на Amazon Prime Day ги носи 4K Fire TV-те на само 99.99 €

Предвремената продажба на Amazon Prime Day ги носи 4K Fire TV-те на само 99.99 €

Одбројувањето за Денот на премиерот на Амазон започна, а малопродавачот ни aирне со многу рани ТВ зделки што можете да ги купите сега. Овие први зделки на Prime Day вклучуваат палета на 4K пожарни телевизори кои започнуваат од само ...
Сподели