Со најголемите суперхерои во канонот на DC Comics, кросоверите Arrowverse сега се главни настани во календарот на кој било ТВ обожавател и ние сме тука да ви кажеме како да го гледате Crisis on Infinite Earths оваа година.

Список за проверка на кризата на бесконечните земји

Crisis on Infinite Earths во шестиот годишен кросовер Arrowverse, по Elseworlds во 2019 година. Тоа е а Специјален кросовер од пет епизоди Supergirl, Batwoman, The Flash, Arrow и Legends of Tomorrow на DC. Сите епизоди се моментално достапни во САД и ОК, или ќе бидат наскоро.

Со неколку од најдобрите шоуа за суперхерои, Crisis on Infinite Earths вклучува пет епизоди, првиот од Supergirl, вториот од Batwoman, трет од The ​​Flash, четвртиот од Arrow и последниот од DC's Legends of Tomorrow.

Не сакаме да уништиме ништо за вас, но слободно може да се каже дека суперхероите се навистина против оваа година, бидејќи Анти-монитор се обидува да го уништи целиот мултиверза.

Без разлика дали сте тврдокорен обожавател на DC Comics или само барате лесен начин да се привлечете на ново шоу, еве како да го гледате Crisis on Infinite Earths онлајн и да го пренесувате кросоверот по правилен редослед, вклучувајќи ги сите опции за приказ. Целосно бесплатно.

Како да гледате криза на бесконечни земји однадвор од вашата земја

Ако се обидуваш пристапете до стриминг содржина од CW или NOW TV од странство, можеби нема да можете да го направите тоа поради ограничувањата за гео-блокирање. Но, постои едноставно, совршено законско решение. Преземањето на една од најдобрите VPN ќе ви овозможи да гледате Crisis on Infinite Earths по ред од каде било.

Овој едноставен софтвер ја менува вашата IP адреса за да можете да пристапите до епизоди во живо или на барање исто како што би правеле дома, правејќи стриминг CW и NOW TV бесплатно е остварлива опција од каде било во светот.

Иако има стотици VPN од кои можете да изберете, тие сепак препорачуваме ExpressVPN. Покрај тоа што е брз, едноставен и лесен за инсталирање, исто така е компатибилен со многу уреди: Amazon Fire TV Stick, Apple TV, Xbox, PlayStation, iOS и Android за да наведеме неколку од главните.

Плус, тешко е да се расправа со 30-дневната флексибилна гаранција за враќање на парите на ExpressVPN. Уште подобро, можете да купите годишен план со 49% попуст и дополнителни 3 месеци БЕСПЛАТНО - многу за основниот софтвер.

Откако ќе се инсталира, изберете ја локацијата на вашата матична земја и едноставно кликнете Поврзи. Потоа можете лесно да го гледате Crisis on Infinite Earths онлајн и искористете ги многуте бесплатни опции за гледање нагласени подолу.

Гледајте Crisis on Infinite Earths: Part 1 – Supergirl

Crisis on Infinite Earths започнува со Supergirl сезона 5, епизода 9, додека Monitor и Harbinger ги собираат најголемите светски суперхерои за да се спротивстават на Анти-монитор.

Гледајте Crisis on Infinite Earths: Part 2 – Batwoman

Crisis on Infinite Earths Вториот дел е во Batwoman сезона 2, епизода 1. Но, тоа е комплицирано, особено за луѓето во ОК. Всушност, Batwoman штотуку започна да се емитува на E4 во ОК и епизодата 9 не треба да се намали пред мај, што го нарушува редот на работа, како што диктира Sky. Во САД, тоа е полесно, но, во времето на ова пишување, сè уште беше достапен за бесплатен пренос преку веб-страницата на CW.

Гледајте Crisis on Infinite Earths: Part 3 – The Flash

Потоа сакате да го видите делот 3 од Crisis on Infinite Earths, достапен е во 6-тата сезона на Флеш, епизода 9. Лесно е во ОК, но престана да емитува бесплатно емитување во САД на веб-страницата The CW. Ова значи дека ќе мора да го купите, освен ако не сте во САД од странство, во тој случај Користењето на VPN ќе ви овозможи да патувате до места како ОК каде што може да бидат достапни други опции за пренос.

Гледајте Crisis on Infinite Earths: Part 4 – Arrow

Продолжете гледајќи го Crisis on Infinite Earths по ред, овој пат на Arrow сезона 8, епизода 8, тоа всушност може да се гледа бесплатно во Соединетите Американски Држави и Обединетото Кралство.

Гледајте Crisis on Infinite Earths: Part 5 – Legends of Tomorrow

За да ги започнете работите со стил, Петтата сезона на DC Legends of Tomorrow започнува со последната епизода од Crisis on Infinite Earths, па сакате Легендите на утре, сезона 5, епизода 1 да го завршите гледањето на овогодинешниот правилен редослед на кросоверот на Arrowverse.

Ќе се емитува за прв пат во ОК во четврток на 2 април на Sky One во 20 часот., по што ќе слета на подостапниот брат за стриминг на мрежата, NOW TV. Во САД ќе треба да платите за тоа.

Сè: # 1 најдобар VPN

Сообраќај на торент и P2P