Нови технологии, ефикасност и удобност дома со клима уред

Нови технологии, ефикасност и удобност дома со клима уред

Удобноста е еден од најважните концепти што мора да се материјализира во домот. Чувството на удобност, сигурност, задоволство и спокојство што ги овозможува престојот се прашања кои се својствени и за температурата, еден од клучните атрибути на...
Сами поправете го вашиот скутер Xiaomi

Сами поправете го вашиот скутер Xiaomi

Електричните скутери Xiaomi моментално се еден од најинтересните уреди за движење низ урбаните средини благодарение на нивната моќ, атрактивниот дизајн и одличните карактеристики. Вообичаено е дека со текот на времето или поради некој инцидент, потребно е ...
Поевтините QD-OLED телевизори конечно би можеле да се најдат на картичките бидејќи Samsung размислува за нова технологија

Поевтините QD-OLED телевизори конечно би можеле да се најдат на картичките бидејќи Samsung размислува за нова технологија

Samsung и LG наводно размислуваат да се префрлат на нов начин за правење сини OLED пиксели со значително подобрена ефикасност, а тоа би можело да биде клучот за намалување на цената на QD-OLED телевизорите QD-OLED телевизорите нудат квалитет на ...
Google Pixel 7a може да го добие многу посакуваното безбедносно ажурирање во однос на Pixel 6a

Google Pixel 7a може да го добие многу посакуваното безбедносно ажурирање во однос на Pixel 6a

Слушнавме многу за претстојниот Google Pixel 7a: веројатниот датум на објавување, потенцијалната цена и датумите на издавање, неговиот дизајн, клучниот хардвер и софтверот што ќе го работи. Со толку многу на маса, новите гласини и протекување сега ни даваат информации...
Мајкрософт можеби го поправи најнепријатниот проблем со ажурирањето на Windows 11

Мајкрософт можеби го поправи најнепријатниот проблем со ажурирањето на Windows 11

Виндоус 11 и Виндоус 10 штотуку добија ажурирање што го измазнува процесот на ажурирање на Виндоус, а ние ги прекрстуваме прстите дека може да поправи особено досадна и долгогодишна грешка. Neowin (Се отвора во нова картичка) забележа дека... .
C3 и G3 OLED телевизорите на LG сега се достапни за купување - еве што мислиме

C3 и G3 OLED телевизорите на LG сега се достапни за купување - еве што мислиме

Најновата серија LG OLED телевизори за 2023 година конечно е достапна за купување во САД и Обединетото Кралство и можеби е конечно време да го надградите поставувањето на вашето домашно кино. Ѕвездата на шоуто за оние од вас кои бараат ...
Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09: моќен се-во-едно прочистувач на воздух

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09: моќен се-во-едно прочистувач на воздух

Преглед на една минута Променливите годишни времиња може да го отежнат прецизното предвидување на вашата внатрешна температура и квалитетот на воздухот, но со Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09 можете да се подготвите за сè. Во овој момент, сите знаеме дека Dyson е...

Пријателите се дозволени само во Dead Island 2 ако имате PS5 или Xbox Series X

Оние кои играат Dead Island 2 на конзолите од следната генерација ќе бидат многу разочарани бидејќи не можат да организираат сесии со повеќе играчи. Студиото Dambuster објави клуч во подготовка за оние кои се подготвуваат да го играат Dead Island 2 на...
Овој болен малициозен софтвер таргетира нови жртви преку Google Ads

Овој болен малициозен софтвер таргетира нови жртви преку Google Ads

Компанијата за сајбер безбедност Secureworks откри нов вид на малициозен софтвер кој се претставува како Google Ads и тој брзо се шири. Познат како Bumblebee, малициозен софтвер првично беше откриен пред повеќе од една година и обично се шири на ...
Samsung Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 би можеле да бидат лансирани многу порано од очекуваното

Samsung Galaxy Z Flip 5 и Z Fold 5 би можеле да бидат лансирани многу порано од очекуваното

Ако требаше да погодуваме, ќе кажевме дека Samsung Galaxy Z Flip 5 и Samsung Galaxy Z Fold 5 најверојатно ќе слетаат во август 2023 година. На крајот на краиштата, последните два модели на првиот и сите три модели на вториот беа објавени во август. неговиот...

10 моќни совети за вашата апликација Google Pixel Calculator

Како што знае секој самопочитуван гик, калкулаторите одамна користат секакви скриени трикови. Од хакот .7734 „HELLO“ што нè возбуди сите во одделенска настава, до најнапредните графички калкулатори за добрината на нашето време.
Шок, ужас: ажурирањето на Windows 10 расипа некои печатачи... повторно

Шок, ужас: ажурирањето на Windows 10 расипа некои печатачи... повторно

Априлското кумулативно ажурирање на Windows 10, објавено минатата недела, им предизвика проблеми на некои корисници бидејќи слушаме извештаи за сериозни проблеми со печатачите и друго. Ажурирањето за кое станува збор е KB5025221 и како што е најновото на Windows (тоа ...
Што да направите во Марбела

Што да направите во Марбела

Марбела е еден од најубавите градови во Шпанија, познат по прекрасните плажи, многуте барови и ресторани и живите забави. Тоа е идеална дестинација за оние кои сакаат да уживаат во уникатен одмор. Еве неколку совети и...
Quordle Today – Совети и одговори за петок, 21 април (Игра #452)

Quordle Today – Совети и одговори за петок, 21 април (Игра #452)

Време е за вашата дневна доза на Quordle трикови. И можеби ќе ви треба, бидејќи оваа популарна онлајн игра го прифаќа форматот Wordle и четирикратно ја зголемува тешкотијата. Значи, ако веќе барате предлози на Wordle, веројатно ќе ви бидат потребни за ...
Tidal додава уште една причина зошто е подобра алтернатива на Spotify за аудиофилите

Tidal додава уште една причина зошто е подобра алтернатива на Spotify за аудиофилите

Во неодамнешниот Reddit AMA (Ask Me Anything), извршниот директор на Tidal, Џеси Дорогускер, откри дека платформата за стриминг наскоро ќе воведе аудио FLAC со висока резолуција на членовите на HiFi Plus. FLAC, или бесплатен аудио кодек без загуби, е дигитален аудио формат што ...
ПВЦ панелите се идеални за чисти простории, лаборатории и операциони сали

ПВЦ панелите се идеални за чисти простории, лаборатории и операциони сали

Овие премази претставуваат минимален економски трошок, но голема предност, бидејќи го подобруваат чистењето, како и заштитата на ѕидовите; со тоа што нема потреба од сликање или лакирање Постојат простори кои бараат посебни карактеристики поради работата,...
Зошто да ангажирате професионални компании за да ги направат вашите отстранувања

Зошто да ангажирате професионални компании за да ги направат вашите отстранувања

Кога ќе направите потег, може да бидете во искушение да го направите тоа сами или со поддршка од трети лица кои можеби не знаат ништо за активноста, што наместо да помогне да се заштедат трошоците, попрво ги поскапи. Ајде да видиме зошто е важно да се избегне ...

Google додава функции за безбедност и спречување на загуба на податоци на Chrome

Google денес објави неколку нови функции за деловните корисници на својот прелистувач Chrome, вклучително и спречување на загуба на податоци (DLP), заштита од малициозен софтвер и фишинг и можност за овозможување пристап со нулта доверба до пребарувачот...
Стручни архитекти и нивната важна улога во градежните проекти

Стручни архитекти и нивната важна улога во градежните проекти

  Архитектурата е уметничка дисциплина од витална важност во светот во кој живееме. Секој од проектите што се лансираат во овој сектор мора да ужива неоспорен степен на извонредност. Сепак, тоа не е секогаш случај;...
Инвестирајте во плотер за сечење хидрогел за вашиот бизнис со електроника

Инвестирајте во плотер за сечење хидрогел за вашиот бизнис со електроника

  Технологијата стана една од големите оски што го движат светот денес, која се смета за вистински мотор на социјалната револуција што ја доживеавме со доаѓањето на дигиталната ера. Соочени со таква реалност, не е чудно што многу ...
Твитер ги отфрла наследните сини чекови, предизвикува гнев, збунетост и нервоза

Твитер ги отфрла наследните сини чекови, предизвикува гнев, збунетост и нервоза

Како што беше ветено, проверките за верификација на Twitter Legacy Blue почнаа тивко да исчезнуваат од корисничките сметки во четвртокот попладне. Сега, единствениот начин да го задржите посакуваниот Blue Tick е да платите претплата на Твитер...
Управувањето со системи во облакот станува се поголем предизвик за компаниите ширум светот.

Управувањето со системи во облакот станува се поголем предизвик за компаниите ширум светот.

Според новото истражување на NetApp, скоро сите ИТ администратори (98%) се погодени од зголемената сложеност на облакот, што резултира со негативни влијанија кои се брануваат низ претпријатието. Покрај тоа, облакот се смета за фундаментален ...